Михаил (kselur) wrote,
Михаил
kselur

Знатокам на заметку

Громадська організація "Інтелектуальний Клуб "ЕРУДИТ" ім. В.Я.Мороховського" (ГО ІК "ЕРУДИТ" ім. В.Я.Мороховського )
Реєстраційний номер запису в Єдиному реєстрі 485396
Керівні органи (запис №485396)
Черненко Леонід Аркадійович президент
Овдеєнко Єлизавета Сергіївна Член правління
Шатух Олександр Олександрович Член правління
Стан: припинено діяльність
Відомості про припинення діяльності (запис №485396)
Дата припинення діяльності 19.05.2011
Документ підстава Рішення суду <lj-cut> від 19.05.2011 № 2а/1570/977/2011, Одеський окружний адміністративний суд
Орган, що прийняв рішення про реєстрацію припинення діяльності Одеська обл., Головне управління юстиції в Одеській області, Контактні дані: 65028, м. Одеса, вул. Хмельницького Богдана, 34, тел.:(048) 705-18-01
Справа № 2а/1570/977/2011
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 травня 2011 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Федусик А.Г.,
розглянувши в письмовому провадженнівмістіОдесісправузаадміністративним позовом Головного управління юстиції в Одеській області до Громадської організації «Інтелектуальний Клуб «Ерудит»ім..В.Я.Мороховського»про примусовий розпуск (ліквідацію) громадської організації, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Громадської організації «Інтелектуальний Клуб «Ерудит»ім..В.Я.Мороховського»(далі ГО) мотивуючи свої вимоги тим, що 13 квітня 2007 року було зареєстровано ГО. 13.04.2007 року зареєстровано статут відповідача та видано свідоцтво про реєстрацію ГО №1120 від 13.04.2007 року. 24 березня 2010 року, відповідно до ст.25 Закону України «Про обєднання громадян», позивачем було проведено перевірку статутної діяльності відповідача за результатами якої встановлено, що відповідач за юридичною адресою не знаходиться, про що складено акт від 24.03.2010 року, не надає реєструючому органу інформації про здійснення статутної діяльності та відомості про склад керівництва центральних статутних органів. Позивачем на адресу відповідача неодноразово надсилалися листи про необхідність надати документи для проведення перевірки відповідальності статуту, але документи надані не були. Відповідно до ст.ст. 28, 29 Закону України «Про обєднання громадян»та у звязку з порушенням ст.25 Закону України «Про обєднання громадян»наказом в.о. начальника управління С.В.Мартиненко №1331-о/д від 21.10.2010 року відповідача попереджено про недопущення ним порушень законодавства, проте до цього часу вимоги законодавства відповідачем не виконані. У звязку з зазначеним позивач просить суд примусово розпустити (ліквідувати) - Громадську організацію «Інтелектуальний Клуб «Ерудит»ім..В.Я.Мороховського», виходячи із вимог Закону.
Представник позивача надав суду клопотання про розгляд справи у його відсутність (а.с.68).
Представник відповідача до судового засідання не з'явився. Про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином та своєчасно. Повернувся поштовий конверт з судовою повісткою з відміткою пошти про те, що адресат не знаходиться за зазначеною адресою (а.с.58, 65).
Відповідно до ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Суд, відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, ухвалив про розгляд справи у письмовому провадженні.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив, що ГО зареєстрована наказом Головного управління юстиції в Одеській області (далі ГУЮ) №54-о/д від 13 квітня 2007 року (а.с.38).
13.04.2007 року зареєстровано статут відповідача та видано свідоцтво про реєстрацію №1120 від 13.04.2007 року (а.с.38).
Відповідно до ст.13 Закону України „Про обєднання громадян” інформація стосовно місцезнаходження організації є невідємною частиною Статуту організації. Згідно ст.15 вищезазначеного Закону зміни та доповнення до статуту підлягають обовязковій реєстрації.
Позивачем було направлено на адресу ГО листи з пропозицією зявитись до ГУЮ з метою здійснення контролю за додержанням положень статуту та для підтвердження діяльності асоціації (а.с.23, 25, 29, 30, 33).
24.03.2010 року працівником ГУЮ була проведена перевірка наявності за вказаною в установчих документах юридичною адресою відповідача, за результатами якої складено акт про те, що ГО за юридичною адресою: м.Одеса, вул.Маразліївська, 1, не знаходиться (а.с.24). Інформації про зміну місцезнаходження відповідача до реєструючого органу надано не було.
Відповідно до ст.25 Закону України „Про обєднання громадян” та згідно з Положенням «Про головне управління юстиції Мінюсту України в АРК, головні управління юстиції в областях, мм.Києві та Севастополі», затвердженим наказом від 14.02.2007 року № 47/5 Міністерства юстиції України (далі Положення), управління юстиції як легалізуючий орган здійснює контроль за додержанням громадськими організаціями положень їх статутів.
Згідно ст.29 Закону України “Про обєднання громадян” якщо обєднанням громадян вчинено правопорушення, яке не тягне за собою обовязкового застосування іншого виду стягнення, передбаченого цим Законом, відповідний легалізуючий орган виносить письмове попередження.
На підставі ст.ст. 28, 29 Закону України „Про обєднання громадян” наказом в.о. начальника ГУЮ в Одеській області С.В.Мартиненко №1331-о/д від 21.10.2010 року та у звязку з порушенням ст.25 цього Закону ГО попереджено про недопущення порушень законодавства. Проте відповідачем не були усунуті порушення законодавства (а.с.10).
Відповідно до п. 3 статті 32 Закону України «Про обєднання громадян»примусовий розпуск (ліквідація) обєднань громадян за поданням реєструючого органу або прокурора, здійснюється за рішенням суду у разі продовження протиправної діяльності після накладення стягнень передбачених вищезгаданим законом.
З урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд вважає, що позивач довів суду ті обставини, на які посилався в обґрунтування позовних вимог і вони підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись Законом України «Про обєднання громадян», ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 35, 86, 128, 159-164 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Головного управління юстиції в Одеській області задовольнити.
Примусово розпустити (ліквідувати) Громадську організацію «Інтелектуальний Клуб «Ерудит» ім.В.Я.Мороховського» (м.Одеса, вул.Маразліївська, 1, Стадіон «Чорноморець») .
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя А.Г.Федусик
По материалам
Олег Тарасенко (Oleg Tarasenko) Алиса Пивоварчик Анастасия Алексеенко (Anastasia Alekseenko) Владимир Итыгин (Vladimir Itygin) Artur Grigorian Денис Сарканич (Denis Sarkanich) Olga Kopylova Евгений Блинов Лебедев Дмитрий (Lebedyev Dmytro) Arsen Malinovskyy  Artyom Matukhno Denis Lavrenyuk Grigori Alhazov Maria Basina Inna Valeshkovskaya  Natalie Ciplakova Вадим Жусов Иркмаан Шевчук Владимир Leonid Chernenko Михаил Казимирский  Michael Mozolevskij Миша Коциевский Nick Pruchkovskiy Oleg Akopyan
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments